Кафедра деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу

  • Д’яконов Василь Іванович
    В.о. завідувача кафедри
    Д’ЯКОНОВ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧкандидат технічних наук, доцент
Новини кафедри

Проведене із студентами другого курсу спеціальності "187 Деревообробні та меблеві технології" заняття було присвячене перспективам промислової автоматизації на основі програмованих логічних контролерів (ПЛК, англ. PLC).

Це заняття провів A. Demeshko (PLC programmer, Synergy Medical, Канада). Власне, мова йшла про історію виникнення та розвитку ПЛК (зауважимо, що суттєві здобутки в цьому належать м. Харків), порівняння систем автоматики на основі ПЛК і промислових комп'ютерів, перспективи використання хмарних технологій для моніторингу технологічного обладнання.

Чималу зацікавленість у студентів викликали й рекомендації щодо питань, яким варто приділити особливу увагу при перемовинах з постачальниками рішень для автоматизації виробництва.

На початку травня 2022 р. кафедрою ДТСЛК проведені заняття з вивчення комп'ютерної системи PowerWin, ознайомча версія якої надана DDX Software Solutions (Brembate di Sopra, Італійська Республіка).

PowerWin - це система комплексної комп'ютеризації виробництва, яка охоплює автоматизацію проєктування та технологічної підготовки виготовлення вікон і дверей (включно з генерацією команд для оброблювальних центрів з числовим програмним управлянням).

P.S. Висловлюємо вдячність студентам попередніх випусків, які, вивчаючи PowerWin, переклали навчальні матеріали на українську мову.