Освітньо-професійна програма “Агроінженерія”

Освітня програма «Агроінженерія» другого (магістерського) рівня за спеціальністю 208 Агроінженерія розроблена проектною групою факультету мехатроніки та інжинірингу (ФМІ) на основі Стандарту вищої освіти України.

Історія розроблення ОПП програми «Агроінженерія» починається з 1930 р. зі створення у Харкові інституту механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ), одного з перших сільськогосподарських ЗВО інженерного профілю. Відкриття інституту збігалося з початком реалізації масштабних проектів індустріалізації країни та створення великого механізованого виробництва в аграрній сфері.

У 1994 р. Постановою КМ України на базі ХІМЕСГ створено Харківський державний технічний університет сільського господарства (ХДТУСГ), який став єдиним і провідним аграрним ЗВО інженерно-технічного профілю IV рівня акредитації в Україні.

Згідно до Наказу МОН № 689 від 18.06.2021 р. утворено Державний біотехнологічний університет шляхом приєднання до нього ХНТУСГ, Харківської державної зооветеринарної академії, Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва й Харківського державного університету харчування та торгівлі.

В теперішній час підготовка здобувачів ВО за спеціальністю 208 «Агроінженерія» здійснюється на спеціалізованих кафедрах факультету. Основною метою освітньо-професійної програми є підготовка фахівців нової формації шляхом творчого розвитку, освітньої мобільності та індивідуальної  освітньої  траєкторії, які здатні працювати в умовах швидкозмінного, багатофункціонального середовища і володіють спеціалізованими концептуальними знаннями, сучасними науковими здобутками у галузі знань та сфері професійної діяльності, необхідними для  провадження інноваційної діяльності з метою  вирішення європейських та світових інженерних техніко-технологічних проблеми в агропромисловому виробництві.

Гарант освітньо-професійної програми, керівник робочої групи Пастухов В.І.

Загальний обсяг ОПП «Агроінженерія»  складає 90 кредитів ЄКТС, у тому числі обсяг вибіркових – 24 кредитів ЄКТС.

Освітня програма

Навчальний план

Обов’язкові освітні компоненти ОП

Вибіркові дисципліни загальної підготовки (потрібно обрати дві дисципліни)

Вибіркові дисципліни професійної підготовки (потрібно обрати шість дисциплін)

Працевлаштування: керівник підприємства, фермерського господарства, дилер з продажу техніки, інженер-конструктор, інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів, інженер з випробування устаткування, провідний інженер науково-дослідної організації, молодший/старший науковий співробітник, завідувач відділу, сектору, лабораторії з проектування та дослідження машин, процесів та мехатронних систем.